Złota Żabka i Złota Żaba 2017

16 i 17 listopada uczniowie klasy VI i VII oraz gimnazjaliści przystąpili do etapu szkolnego XVIII Konkursu "Złota Żabka" i XXV Konkursu "Złota Żaba". Pierwszego dnia rozwiązywano test z matematyki, drugiego z języka polskiego. Organizatorem konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej "EKOS".
Jak podaje Fundacja konkurs matematyczny przeprowadzono w 306 szkołach podstawowych oraz 154 gimnazjach, a polonistyczny w 319 szkołach podstawowych i 198 gimnazjach.

W części matematycznej szkołę podstawową reprezentowali:
- z klasy VI - Kamil Marcinek i Michał Żyła
- z klasy VII - Julia Ferenz, Anna Radomska, Zuzanna Ignasiak i Klaudia Gumola

Gimnazjum reprezentowały dwie uczennice klasy III - Amelia Nowacka i Martyna Tułaza.

W części polonistycznej szkołę podstawową reprezentowali:
z klasy VI - Julia Nowacka, Anastazja Minta, Michał Żyła i Kamil Marcinek
-
z klasy VII - Klaudia Gumola, Agata Kaliszak, Julia Ferenz, Anna Radomska, Zuzanna Ignasiak, Zuzanna Chrobot

Gimnazjum reprezentowali:
z klasy II - Sara Rożek
-
z klasy III - Martyna Tułaza, Amelia Nowacka, Wiktoria Mikocik i Bartosz Grobelny

Naszym ambitnym uczniom życzymy powodzenia i zakwalifikowania się do kolejnego etapu konkursu!

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,