Święto Pyry 2017

W piątkowe popołudnie, 29 września, na boisku szkolnym odbyło się coroczne Święto Pyry. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski przy współudziale Rady Rodziców.

Tradycyjnie festyn rozpoczęła konkurencja literacka. Reprezentanci poszczególnych klas tworzyli wiersze z ziemniakiem w roli głównej. Publiczność zdecydowała, że najlepszą rymowankę ułożyła klasa VI, II miejsce zajęła klasa IV, a III klasa V.

Dalej klasowe drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach sprawnościowych oraz kulinarnych.
Wyniki przedstawiają się następująco:
1. "Najsmaczniejsza sałatka jarzynowa"
- I miejsce - klasa VII, II miejsce - klasa III gimnazjum, III miejsce - klasa V
2. "Slalom z pyrą"
- I miejsce - klasa VI, II miejsce - klasa V, III miejsce - klasa IV
3. "Przenoszenie ziemniaków na łyżeczce"
- I miejsce - klasa III, II miejsce - klasa I, III miejsce - klasa "0"
4. "Rzut ziemniakiem na odległość" - konkurencja indywidualna
- I miejsce - Mikołaj Andrzejczak, II miejsce - Jakub Wawszków, III miejsce - Kacper Podlewski
5. "Obieranie ziemniaków na czas"
- I miejsce - klasa II gimnazjum, II miejsce - klasa VII
6. "Ziemniaczane kręgle" - konkurencja indywidualna
- I miejsce - Adam Kaźmierczak, II miejsce - Marysia Trzeciak
7. "Kelnerzy"
- I miejsce - klasa I, II miejsce - klasa "0", III miejsce - klasa III
8. "Warzywne i owocowe stworki i potworki"
- I miejsce - Oskar Antoniewicz, II miejsce - Michał Trzeciak, III miejsce - Gabriela Pera, wyróżnienia: Michał Grzesiak, Tymoteusz Rychlik i Klaudia Mróz
Po emocjonujących rozgrywkach przyszedł czas na pieczenie kiełbasek i ziemniaków oraz degustację potraw przygotowanych przez rodziców. Na zakończenie opiekunka SU, pani Maria Hejna zaprosiła wszystkich do tanecznych pląsów.
Oto krótka fotorelacja z imprezy

Dzień pełen wrażeń zaliczamy do udanych. Następne takie spotkanie już za rok :)

Dzisiaj jest: Niedziela
12 Maja 2024