Zakończył się rok szkolny 2016/2017.
Po 10 miesiącach wytężonej pracy 80 uczniów szkoły podstawowej i 24 gimnazjum odebrało świadectwa promocyjne.
9 uczniów klasy III g otrzymało świadectwa ukończenia gimnazjum.

Zgromadzonych w Domu Rolnika uczniów i ich rodziców oraz pracowników szkoły powitał dyrektor szkoły, pan Marcin Frąszczak.
Dziękując uczniom i nauczycielom za całoroczną pracę przypomniał najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego.
Następnie pani Wiesława Borys odczytała list Burmistrza Jarocina skierowany do uczniów i nauczycieli.
W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie - wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych i dyplomów.
W pierwszej kolejności świadectwo ukończenia z wyróżnieniem gimnazjum odebrała Karolina Walerowicz, a jej mama otrzymała list gratulacyjny.

Dalej dyrektor szkoły wręczył wszystkim absolwentom dyplomy pamiątkowe.

Najmłodsi uczniowie szkoły zostali obdarowani nagrodami książkowymi.
W klasie II
Amelia Minta, Zofia Grzybowska, Amelia Kałmucka, Mikołaj Durczak, Oskar Sibiński

W klasie III
Oliwia Durczak, Tymoteusz Rychlik, Gabriela Pera, Monika Zaworska, Amelia Berek

Promocję z wyróżnieniem i nagrodę książkową otrzymali:
W klasie IV
Joanna Nabzdyk, Nikola Trybek, Maria Masztalerz, Iga Wieruszewska i Gracjan Basiński

W klasie V
Julia Nowacka, Michał Żyła, Kamil Marcinek

W klasie VI
Zuzanna Ignasiak, Zuzanna Chrobot, Klaudia Gumola, Anna Radomska, Julia Ferenz

W klasie I gimnazjum
Sara Rożek

W klasie II gimnazjum
Martyna Tułaza i Amelia Nowacka

Następnie dyrektor szkoły wręczył uczniom szczególnie wyróżniającym się nagrody książkowe i dyplomy ufundowane przez Panią Marzenę Wodzińską, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Nagrody w postaci pięknych albumów otrzymali:
W szkole podstawowej: Julia Ferenz, Klaudia Gumola i Anna Radomska
W gimnazjum: Amelia Nowacka, Martyna Tułaza i Karolina Walerowicz
Podczas uroczystości przyznano także nagrody "Czytelnika roku". Ten zaszczytny tytuł zdobyli: Julia Czarnyszka z klasy II, Julia Ferenz z klasy VI i Kamil Piotrowski z klasy I gimnazjum.

Kolejne nagrody wręczono uczniom wyróżniającym się na lekcjach religii. Książki i dyplomy ufundowała Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Witaszycach i otrzymali je:
- w klasie II - Zuzanna Brodziak i Wiktoria Maćkowiak
- w klasie III - Gabriela Pera i Monika Zaworska
- w klasie IV - Julia Skowron
- w klasie V - Julia Grzybowska i Kamil Marcinek
- w klasie VI - Julia Ferenz i Anna Radomska
- w klasie Ig - Julia Mróz i Mariusz Żyła
- w klasie IIg - Martyna Tułaza i Agata Jaworska

Szczególne słowa uznania pan dyrektor skierował do rodziców zaangażowanych w życie szkoły, wręczając im podziękowania.
Po części oficjalnej gimnazjaliści zaprosili obecnych do obejrzenia części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem pani Pauliny Panek.

Na zakończenie spotkania prawdziwą niespodziankę sprawiła drużyna harcerska działająca w naszej szkole. Wraz z opiekunem, panem dyrektorem, harcerze zaśpiewali wakacyjne piosenki, które publiczność przyjęła z aplauzem.

Ostatnim punktem uroczystości były spotkania klasowe z wychowawcami.
Rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii. Teraz czas na wakacyjny odpoczynek.
Do zobaczenia 04 września :)

Dzisiaj jest: Sobota
4 Maja 2024