Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Zespół Szkół w Prusach - Ruszyła Szkolna Akademia Filmowa.

Ruszyła Szkolna Akademia Filmowa.

30 września ruszyła VI edycja Szkolnej Akademii Filmowej. Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej na comiesięcznych spotkaniach będą poznawać historię sztuki filmowej i obejrzą filmy reprezentujące różne gatunki.

Za nami pierwszy film „Max Minsky i ja”. Jest to historia trzynastoletniej Nelly, która wraz z rodzicami mieszka w Berlinie. Dziewczynka jest bardzo dobrą uczennicą, uwielbia astronomię i wszystko, co z nią związane. Jej bolączką natomiast są lekcje wychowania fizycznego. Gdy Nelly dowiaduje się, że luksemburski książę Eduard (miłość dziewczyny), zaprasza drużynę koszykarską z jej szkoły na turniej, postanawia dostać się do zespołu. Zawiera umowę z Maxem, który w zamian za odrabianie lekcji nauczy ją grać w koszykówkę.
Film będący opowieścią o pierwszej miłości nastolatków, samotności w rodzinie, poszukiwaniu swojego miejsca w świecie i determinacji w dążeniu do wyznaczonego celu na pewno jest wart obejrzenia, a słowa „Dom jest tam, gdzie nasze serce” zapadły nam głęboko w pamięć.
W. Borys