Niech żyje bal!

Piątkowe popołudnie, 13 lutego uczniowie Zespołu Szkół spędzili na balu walentynkowym. Nie zabrakło pomysłowych strojów i dobrego humoru. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców.

Zabawa rozpoczęła się od humorystycznego przedstawienia "Każdy kochać ma dziś prawo" przygotowanego przez uczniów klasy I gimnazjum pod kierunkiem pani Karoliny Kozłowskiej.
Parafraza wierszy Adama Mickiewicza i współczesna wersja sceny balkonowej z "Romea i Julii" we wspaniałym wykonaniu naszej młodzieży wywołały salwy śmiechu u widzów. Młodzi artyści otrzymali za swój występ gromkie brawa i słowa pochwały.

Następnie rozstrzygnięto konkursy o tematyce walentynkowej zorganizowane przez SU.
W kategorii "walentynka" nagrody otrzymali: Oliwia Pietrowiak, Sebastian Ostojski i Jakub Kraszkiewicz z klasy I oraz Julia Nowacka i Michał Żyła z klasy III.
Najpiękniejsze walentynkowe origami wykonały: Zuzanna Chrobot z klasy IV oraz Amelia Nowacka i Patrycja Kawałek z klasy VI.
Wizję "miłości na zdjęciu" najlepiej ukazały uczennice: Weronika Jaworska i Angelika Konieczna z klasy II gimnazjum oraz Aleksandra Wawszków z klasy III gimnazjum.
W kategorii: "poezja" nagrody otrzymali: Weronika Jaworska z klasy II gimnazjum, Patrycja Kawałek i Bartosz Grobelny z klasy VI oraz Klaudia Gumola i Agata Kaliszak z klasy IV.
Najpiękniejszą gazetkę o tematyce walentynek wykonała klasa V.

Dalszą część imprezy prowadziła pani Beata Pacholska-Parzysz wg założonego planu.
1. Parada przebierańców przed publicznością.
- różnorodność i pomysłowość strojów można zobaczyć na zdjęciach

2. Tańce przy znanych i lubianych przebojach.
3. Nauka kroków walca i tanga.
4. Konkursy dla poszczególnych grup wiekowych:
a) taniec na gazecie
- najdłużej utrzymały się pary z klas: II, V i III gimnazjum
b) wyścig z jabłkiem
- zwyciężyły klasy: I, IV i III gimnazjum
c) wesoły autobus
- zwyciężyły klasy: III, VI i III gimnazjum
d) łamańce językowe po polsku
- wygrały klasy: I i VI
e) łamańce językowe dla gimnazjalistów po angielsku
- wygrała klasa III
5. Karaoke.
6. Tańce przy znanych i lubianych przebojach.
Tegoroczna zabawa należała do bardzo udanych. Wspaniała muzyka sprawiła, że bawili się wszyscy: i mali, i ci trochę starsi, i gimnazjaliści. Swoje umiejętności taneczne pokazali również nauczyciele, co wzbudziło aplauz obecnych.
Zabawę uprzyjemnił poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Do zobaczenia w przyszłym roku :)
Więcej zdjęć z imprezy już niebawem w galerii.

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,