Program rządowy "Dobry Start"

1 czerwca weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu "Dobry Start".

Dzięki programowi rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia.
Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 01 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się od 01 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.
Więcej na temat programu - czytaj tutaj

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,