Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Zespół Szkół w Prusach - "ZASKÓRNIAKI I INNE DZIWADŁA Z KRAINY PORTFELA"

"ZASKÓRNIAKI I INNE DZIWADŁA Z KRAINY PORTFELA"

2 marca w klasie II szkoły podstawowej odbyło się czytanie bajek. Jednak nie były to zwykłe bajki o królewnach, smokach czy krasnoludkach. To były specjalne bajki, które przybliżają najmłodszym trudne zagadnienia ekonomiczne. Tytuł książki, którą napisali wspólnie panowie Grzegorz Kasdepke oraz Ryszard Petru, to " ZASKÓRNIAKI i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)".
Uczniowie, poznając Pana Rysia, Dozorcę i podopiecznych z OGRODU DZIWNYCH STWORÓW, poznali kilka pojęć ekonomicznych. Dowiedzieli się, co to jest inwestycja, bezrobocie, cena czy zarobki. Bohaterowie spodobali się drugoklasistom, więc z pewnością nie było to ich ostatnie spotkanie:) Na koniec dzieci same narysowały ilustracje do opowiadań. Oto ich dzieła:

Gabriela Pera

Monika Zaworska

Kinga Szpejankowska

Oliwia Durczak

Amelia Grzybowska

Tymoteusz Rychlik

 

Joanna Andrzejczak

Jakub Kraszkiewicz

 

Kamil Grobelny