Przy wigilijnym stole

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”

C. K. Norwid

20 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnym. Tego dnia wszyscy usiedliśmy przy wspólnym stole, by podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kolędy, spożyć słodkie przekąski.
Naszą wieczerzę wigilijną rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Uczyniła to przewodnicząca SU, Karolina Nowak. Następnie pani Mariola Jankowska złożyła wszystkim świąteczne życzenia, po czym nastąpiło podzielenie się opłatkiem - symbolem chleba, pojednania i przebaczenia. Popłynęły życzenia zdrowia, szczęścia, radości, sukcesów, spełnienia marzeń. Kiedy już wszyscy wszystkim przekazali serdeczności, przyszedł czas na spożycie przyniesionych smakołyków. Na naszym wigilijnym stole królowały pierniki i owoce.
Po posiłku nastąpiło wspólne kolędowanie. Szkoła rozbrzmiewała najpiękniejszymi polskimi kolędami.
Aby uświetnić uroczystość pani Iwona Szymendera przeprowadziła konkursy o tematyce bożonarodzeniowej.
To był wyjątkowy dzień. Na pewno wszyscy długo będą wspominać niezwykłą, magiczną atmosferę wspólnie przeżytej wigilii.

Do stołu wigilijnego zasiadły również dzieci w przedszkolu. Zdjęcia z ich wieczerzy - w galerii.

Fotoreportaż z wigilii szkolnej - w galerii.