Szkolna Akademia Filmowa - seans 3.

09 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z X Muzą w ramach udziału w Szkolnej Akademii Filmowej.

Tym razem kino zaproponowało nam animację monster movie: mieszankę horroru, tragikomedii, makabry oraz grozy, czyli film "Frankenweenie" w reżyserii Tima Burtona.
Ten emocjonujący obraz w 3D to opowieść o chłopcu, Victorze i jego wiernym psie Sparkym. Pewnego dnia pies ginie pod kołami samochodu. Victor nie może pogodzić się z utratą przyjaciela i postanawia, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas lekcji fizyki, przywrócić mu życie. Chłopiec obawia się, jak zareagują mieszkańcy miasteczka na nieco zmieniony wygląd Sparkyego, więc ukrywa ożywione zwierzę na poddaszu swojego domu. Okazuje się to jednak trudne. Gdy pies zaprowadza terror w domu i sąsiedztwie, Victor musi przekonać rodziców, że nowy Sparky to ten sam pupil, którego kiedyś kochali.
Obraz Tima Burtona bardzo się uczniom podobał. Niektórzy zapamiętali słowa profesora Rzykruskiego "Nauka nie jest ani dobra, ani zła. Użyć jej można w różnym celu i dlatego musisz z nią zawsze postępować ostrożnie".