Przedszkolaki w fabryce bombek

W piątek, 29 listopada przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych udały się autokarem na wycieczkę do fabryki bombek "Lotos" w Koźminie Wlkp.

W fabryce dzieci miały okazję zobaczyć, jak przebiega proces tworzenia ozdób choinkowych, od ich formowania do zdobienia i przygotowania do sprzedaży.
Pani oprowadzająca wycieczkę najpierw zaprosiła dzieci do pomieszczenia, w którym przy użyciu gazowych palników podgrzewa się szklane rurki i wydmuchuje z nich przejrzyste kule. Dalej maluchy skierowały się do sali, gdzie odbywa się nabłyszczanie wydmuchanych kul. W kolejnym pomieszczeniu dzieci obserwowały proces malowania i upiększania bombek rysunkami i brokatem. Po wyschnięciu bombki są gotowe do pakowania i transportu do sklepów.
Na zakończenie dzieci mogły kupić ozdoby w przyfabrycznym sklepie oraz odebrać zamówione wcześniej bombki z wypisanym imieniem lub dedykacją.
Wyjazd był wspaniałą atrakcją zarówno dla najmłodszych jak i ich opiekunów, którym wychowawcy grup serdecznie dziękują za pomoc podczas wycieczki.
K. Kaźmierczak

Fotorelacja z wyjazdu - w galerii.