Teatr na wyciągnięcie ręki ...

Październik i listopad były dla uczniów naszej społeczności szkolnej czasem spotkania z teatrem.

24 października grupy przedszkolne wraz z opiekunami udały się do JOK-u na przedstawienie "Czarodziejski ołówek". Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie ze sztuką teatralną. Dodatkową atrakcją było zaproszenie kilkorga maluchów na scenę, by przez chwilę poczuły się prawdziwymi aktorami. Spektakl dostarczył młodym widzom niezapomnianych wrażeń.
Zdjęcia z wyjazdu - w galerii.

18 listopada uczniowie klas IV - VI pod opieką nauczycieli: pani Marii Hejny, pani Wiesławy Borys i pana Marcina Frąszczaka wybrali się  na przedstawienie "Pan Twardowski".
"Kilogram magii, dwieście gramów tajemnicy, cztery kostki grozy, garść strachu, do tego szczypta dobrego humoru z nutą edukacji, dwie łyżki tradycji z domieszką mądrości ludowej" - oto najkrótsza charakterystyka obejrzanej sztuki. Historia o panu Twardowskim , który zaprzedał duszę diabłu, pozostaje wciąż aktualna. Problemy, z którymi musiał zmierzyć się bohater, mogą być bliskie współczesnym nastolatkom, a jego losy uświadamiają nam, że droga przez życie "na skróty" nie może skończyć się dobrze.
Dynamiczna akcja, doskonała gra aktorska, niezwykła, tajemnicza sceneria oraz ciekawa muzyka składają się na naszą wysoką ocenę przedstawienia.

Gimnazjaliści natomiast, pod opieką pani dyrektor, Anny Kowalskiej, pani Beaty Pacholskiej - Parzysz i pani Pauliny Panek obejrzeli inscenizację teatralną II części "Dziadów".
Widowisko oparte w dużej mierze na scenach plastyczno - muzycznych zaciekawiło młodych widzów. Wyobraźnię pobudził nie tylko obraz, ale także tekst, który został wzbogacony o utwór "Upiór" oraz fragmenty IV części "Dziadów".
Gimnazjaliści podziwiali bogate dekoracje oraz grę aktorów. Z uwagą słuchali przestróg wypowiadanych przez duchy ukazujące się w przycmentarnej kaplicy. Nikt nie mógł narzekać na nudę.
Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat prezentowanego utworu Mickiewicza.

Spektakle wystawił Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Z kolei uczniowie klas I - III pod opieką swoich wychowawców w poniedziałek, 25 listopada, uczestniczyli w interaktywnych warsztatach teatralnych "Moc obrazu - siła przekazu" zorganizowanych przez Teatr Show.
Dzieci wkroczyły w magiczny świat kreskowych i kukiełkowych bohaterów. Poznały czarodziejskie metody ich ożywiania, czyli kulisy animacji, zgłębiły historię rysunku i zbudowały scenariusz filmowy. Na scenie zobaczyły sprzęt ekipy filmowej, a na ekranie sposoby i techniki animowania postaci.
Najodważniejsi widzowie spróbowali trudnej sztuki wprowadzania efektów dźwiękowych do rysunkowych historyjek.
W tym dniu każdy mógł poczuć się reżyserem.
P. Panek, M. Piętka, W. Borys

Poniżej pamiątkowe zdjęcia grupy przedszkolnej oraz  grupy uczniów klas IV - VI.