Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Zespół Szkół w Prusach - Święto Pyry

Święto Pyry

Wielkopolska słynie z uprawy ziemniaka. Nie dziwi zatem fakt, że w wielu wielkopolskich szkołach corocznie obchodzi się Święto Pyry. Taka tradycja na stałe zagościła w kalendarzu imprez szkolnych Zespołu Szkół w Prusach.

Imprezę zorganizowano 25 września.
Organizator święta, SU, przygotował dla uczniów liczne atrakcje. Uczniowie wzięli udział w konkursach sprawnościowych i umysłowych z ziemniakiem w roli głównej. Rywalizacja między klasami była zacięta. Ostatecznie wśród klas SP I miejsce zajęła klasa VI, natomiast w gimnazjum najlepsza okazała się klasa II. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a zwycięskie klasy, dyplomy.

Kolejną atrakcją były przygotowane przez rodziców potrawy z ziemniaków. Przybyli mogli spróbować sałatek warzywnych, placków ziemniaczanych, pączków i rogalików (oczywiście ziemniaczanych).

Dużą radość sprawił konkurs rodzinny „Na najpiękniejszą dynię”. Zwyciężyły reprezentacje klasy II gimnazjum zajmując I i II miejsce, natomiast Klaudia Gumola wraz  z mamą zajęły III miejsce.

Laureaci otrzymali drobne upominki – niespodzianki przygotowane przez SU.

Najważniejsza jednak była dobra zabawa i oklaski kibicujących.

W trakcie spotkania można było podziwiać „Jesienne cudaki” wykonane przez najmłodszych uczniów.

Na zakończenie imprezy rozpalono ognisko, przy którym uczestnicy smażyli kiełbaski i piekli ziemniaki.
P. Panek, W. Borys