Dzień Patrona 2018

09 czerwca obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku hasłem przewodnim akademii były słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie".

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: emerytowana dyrektor szkoły, pani Genowefa Moś, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Jarocinie, pan Ryszard Kołodziej i pan Romuald Gruchalski, sołtys wsi Prusy i Roszkówko, pani Barbara Kaganek, zarząd Rady Rodziców, zarząd Stowarzyszenia Pomocy Szkole "Żak", społeczność lokalna, rodzice uczniów, pracownicy oraz uczniowie szkoły.
Wszystkich zebranych serdecznie powitał dyrektor szkoły, pan Marcin Frąszczak.

Po wysłuchaniu przemówienia obecni wzięli udział we mszy świętej celebrowanej przez księdza Andrzeja Szulca.

Następnie obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Karoliny Kozłowskiej, pani Magdaleny Kraski-Dąbkiewicz i pani Marii Hejny.
W spektaklu ukazano najważniejsze wydarzenia z życia kardynała. Uświetnieniem akademii były pieśni religijne oraz fragment filmu o wyborze Karola Wojtyły na papieża. Na zakończenie wyświetlono prezentację multimedialną z dekalogiem Prymasa Tysiąclecia. Celem tego pokazu było uzmysłowienie aktualności słów kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zaprezentowany program został przyjęty przez zebranych gromkimi brawami.
W dalszej kolejności głos zabrała pani Barbara Kaganek, która podziękowała uczniom za piękny występ oraz odczytała list Burmistrza Jarocina skierowany do całej społeczności szkolnej.

Na zakończenie dyrektor szkoły wręczył uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym "Nasz Patron".
Nagrody otrzymali:
- w kategorii klas I-III
I miejsce - Mikołaj Durczak
II miejsce - Jakub Ostojski
III miejsce - Kacper Ratajczak

- w kategorii klas IV- VI
I miejsce - Gabriela Pera
II miejsce - Oliwia Durczak
III miejsce - Maria Masztalerz

- w kategorii klas VII i II-III gimnazjum
I miejsce - Zuzanna Ignasiak
II miejsce - Zuzanna Chrobot
III miejsce - Klaudia Gumola

Dyrekcja szkoły dziękuje gościom za wspólne, radosne świętowanie, a uczniom i nauczycielom przygotowującym akademię za dostarczenie wielu wzruszeń.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024