"Jak nie czytam, jak czytam" - 2018

08 czerwca cała społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania "jak nie czytam, jak czytam".

Tegoroczną akcję czytelniczą rozpoczęliśmy o godz. 9:40 obejrzeniem przedstawienia "Sąd nad książką".
Widzowie przenieśli się na salę sądową, gdzie starano się rozstrzygnąć kwestię: czy książka jest potrzebna w naszym życiu.
W rozprawie udział wzięli: książka, sędzia, obrońca, prokurator oraz świadkowie: pani bibliotekarka, telewizor, kaseta video, dzieci.
Po wysłuchaniu zeznań świadków oraz mów końcowych obrońcy i prokuratora sędzia ogłosił, że nie można zrezygnować z czytania tradycyjnych książek, ponieważ są one niezbędnym elementem naszego życia. Bez nich świat byłby szary i nudny. Pamiętajmy, ze "Kto czyta, żyje wielokrotnie".

Punktualnie o godz. 10:00 udaliśmy się na boisko szkolne, by tam kontynuować akcję czytelniczą. Przez 10 minut każdy uczeń czytał książkę, którą przyniósł z domu. Przedszkolakom oczywiście pomagały panie :)

Na zakończenie imprezy odbyły się zajęcia plastyczne. Uczniowie wyposażeni w kolorowe kredy malowali na chodniku i boisku sceny i postaci z ulubionych książek. Powstały prawdziwe dzieła sztuki.

Dzisiejsza akcja pokazała, że ...

Święto wspólnego czytania było również okazją do promocji nowości, które wkrótce pojawią się w naszej szkolnej bibliotece w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Już wkrótce biblioteka wzbogaci się o 140 tytułów. Będą to książki, które zaproponowali uczniowie i ich rodzice. Zapraszamy :)

Dzisiaj jest: Sobota
28 Listopada 2020