Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Zespół Szkół w Prusach - Szkolna wigilia 2017

Szkolna wigilia 2017

W przedświąteczny piątek, 22 grudnia cała społeczność szkolna zebrana w Domu Rolnika, miała okazję przeżyć, jak co roku, tajemnicę Bożego Narodzenia, uczestnicząc w jasełkach bożonarodzeniowych.

W tym ważnym dniu byli z nami zaproszeni goście: wiceburmistrz Jarocina, pan Robert Kaźmierczak, radny Rady Miejskiej w Jarocinie, pan Romuald Gruchalski, sołtys Prus i Roszkówka, pani Barbara Kaganek, emerytowana dyrektor szkoły, pani Anna Kowalska, Zarząd Rady Rodziców, Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Szkole "Żak" oraz rodzice uczniów.
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, który powitał zebranych i złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczno-noworoczne.
Następnie widzowie obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Marii Hejny.
Po wspaniałym, wzruszającym występie wszyscy udali się do szkoły, by tam zasiąść przy wspólnym wigilijnym stole.
Wieczerzę rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem. Popłynęły życzenia zdrowia, szczęścia, radości, sukcesów i spełnienia marzeń.


Do stołu, na którym królowały pierniki i owoce zasiedliśmy w radosnych nastrojach.

Po posiłku i wymianie prezentów przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Tradycją już stał się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
Tegoroczne występy oceniała komisja w składzie: pani Anna Bukowska, pani Bernadetta Czarnyszka i pani Alicja Grzybowska. Jurorki nie miały łatwego zadania, bowiem wszystkie klasy przygotowały się do występu perfekcyjnie. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstu i umiejętnościami wokalnymi. Po długiej naradzie przyznano:
W kategorii klas I-III
I miejsce - klasa I "Pójdźmy wszyscy do stajenki"
II miejsce - klasa III "Do szopy, hej pasterze"

W kategorii klas IV-VI
I miejsce - klasa VI "Przybieżeli do Betlejem"
II miejsce - klasa IV "Wśród nocnej ciszy"
III miejsce - klasa V "W żłobie leży"W kategorii klas VII i II-III gimnazjum
I miejsce - klasa VII "Gdy śliczna Panna"
II miejsce - klasa IIIg "Dzisiaj w Betlejem"
III miejsce - klasa IIg "Gdy się Chrystus rodzi"Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za stworzenie świątecznej atmosfery.
To był niezwykły dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

 
Zodiak: Strzelec