Wycieczka do fabryki bombek

13 grudnia uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami udali się do fabryki ozdób choinkowych Lotos Duo w Nowej Obrze. Głównym celem wycieczki było poznanie procesu produkcyjnego bombek choinkowych oraz udział w warsztatach.

Uczniowie zostali oprowadzeni po wszystkich halach fabryki i poznali kolejne fazy powstawania szklanych bombek. Najpierw obserwowano pracę osób, które podgrzewają szklane rurki i wydmuchują z nich kule. Kolejnym etapem była wizyta w srebrzalni i lakierni. Najbardziej zaciekawił uczniów ostatni etap przygotowywania bombek choinkowych, czyli ozdabianie. Wszyscy z podziwem obserwowali ręczną pracę dekoratorów, którzy szklane kule zamieniali w prawdziwe dzieła sztuki.Uczniowie, zainspirowani pracą dekoratorów, udali się na warsztaty, podczas których mieli możliwość samodzielnego przygotowania ozdób.


Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w przyzakładowym sklepiku. Wybór był bardzo trudny, ponieważ każda ozdoba zasługiwała na miano najpiękniejszej.
Na zakończenie uczniowie otrzymali komplet bombek, które wcześniej ozdabiali.
Na podstawie sprawozdania opiekuna uczniów, pani Pauliny Panek
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

 
Zodiak: Bliźnięta
Do końca roku szkolnego pozostało:
Courtesy of Go Mylo Countdown
792219
Twoje IP: 54.81.158.195