Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Zespół Szkół w Prusach - Poznajemy tradycje innych narodów

Poznajemy tradycje innych narodów

W ostatni czwartek listopada nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią amerykańskiego Święta Dziękczynienia. Inscenizację prowadzoną w dwóch językach: polskim i angielskim oraz prezentację multimedialną przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Magdaleny Kraski-Dąbkiewicz.

Dzięki zaprezentowanej scence widzowie przenieśli się do roku 1620, kiedy to pielgrzymi z Anglii w poszukiwaniu lepszego życia przypłynęli do Ameryki. Kolejne obrazy ukazały: wyczerpujący rejs, trudne początki na obcej ziemi, pomoc Indian oraz wspólne ucztowanie.

Podsumowaniem występu była prezentacja multimedialna.

Zaproszeni nauczyciele i uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Na zakończenie siódmoklasiści zaprosili publiczność do obejrzenia wystawy związanej ze Świętem Dziękczynienia.Tradycyjnie, organizatorzy przygotowali ucztę dziękczynną. Na stole królowały ciasteczka, rodzynki, pestki dyni, orzechy i jabłka. Jak co roku, INDYKA UŁASKAWIONO! :)W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

 
Zodiak: Strzelec