Poznajemy tradycje innych narodów

W ostatni czwartek listopada nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią amerykańskiego Święta Dziękczynienia. Inscenizację prowadzoną w dwóch językach: polskim i angielskim oraz prezentację multimedialną przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Magdaleny Kraski-Dąbkiewicz.

Dzięki zaprezentowanej scence widzowie przenieśli się do roku 1620, kiedy to pielgrzymi z Anglii w poszukiwaniu lepszego życia przypłynęli do Ameryki. Kolejne obrazy ukazały: wyczerpujący rejs, trudne początki na obcej ziemi, pomoc Indian oraz wspólne ucztowanie.

Podsumowaniem występu była prezentacja multimedialna.

Zaproszeni nauczyciele i uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Na zakończenie siódmoklasiści zaprosili publiczność do obejrzenia wystawy związanej ze Świętem Dziękczynienia.

18 Czerwca 2018
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

Zodiak: Bliźnięta