Wycieczka do Wrocławia

24 listopada odbyła się szkolna wycieczka do Wrocławia. W wyjeździe udział wzięli uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum wraz z opiekunami.

Pierwszym i zarazem najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Najstarsze klasy wzięły udział w lekcji muzealnej prowadzonej przez historyka sztuki. Zajęcia odbyły się w Małej Rotundzie oraz na platformie widokowej. Młodsi uczniowie wysłuchali wypowiedzi lektora na temat rysu historycznego malowidła w trakcie zwiedzania. Prezentowane dzieło malarskie wywarło na wszystkich ogromne wrażenie.

Następnie wycieczkowicze wybrali się na spacer brzegiem Odry. Przeszli przez most, gdzie zwrócili uwagę na liczne kłódki przytwierdzone na znak uczucia łączącego zakochane pary, obejrzeli budynek Muzeum Narodowego oraz podziwiali Ostrów Tumski.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na wrocławskim rynku, gdzie aktualnie odbywa się jarmark świąteczny. Kolorowe stragany kusiły ozdobami, drobiazgami na prezenty i pachnącymi smakołykami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Nie zabrakło także wizyty w restauracji, aby posilić się przed powrotem do domu.
Uczniowie jednogłośnie uznali wycieczkę za udaną i wyrazili chęć udziału w kolejnej.
Na podstawie sprawozdania pani Pauliny Panek

18 Czerwca 2018
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula