Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Zespół Szkół w Prusach - List od Królowej Wielkiej Brytanii

List od Królowej Wielkiej Brytanii

We wrześniu, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, uczniowie klasy IV napisali list do królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II, w którym opisali naszą szkołę, lekcje języka angielskiego i swoje zainteresowania. Dodatkowo, własnoręcznie wykonali prace plastyczne: portrety królowej i rodziny królewskiej oraz rysunki ciekawych miejsc w Anglii.
Dziś na uczniów czekała prawdziwa niespodzianka - list z pałacu Buckingham od Królowej! Jej Wysokość, za pośrednictwem Damy Dworu, Lady Susan Hussey wyraziła wdzięczność za korespondencję i skierowała kilka ciepłych słów do uczniów.


Do listu dołączone zostały kolorowe ulotki i artykuły opisujące życie codzienne Królowej.


Czwartoklasiści z dumą prezentują otrzymaną korespondencję.

Odpowiedź od Królowej sprawiła uczniom ogromną radość i na pewno stanie się motywacją do uczenia się języków obcych, bo przecież idziemy "z małej szkoły w wielki świat".
Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Magdalena Kraska-Dąbkiewicz, nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole.
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

 
Zodiak: Strzelec