List od Królowej Wielkiej Brytanii

We wrześniu, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, uczniowie klasy IV napisali list do królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II, w którym opisali naszą szkołę, lekcje języka angielskiego i swoje zainteresowania. Dodatkowo, własnoręcznie wykonali prace plastyczne: portrety królowej i rodziny królewskiej oraz rysunki ciekawych miejsc w Anglii.
Dziś na uczniów czekała prawdziwa niespodzianka - list z pałacu Buckingham od Królowej! Jej Wysokość, za pośrednictwem Damy Dworu, Lady Susan Hussey wyraziła wdzięczność za korespondencję i skierowała kilka ciepłych słów do uczniów.

Do listu dołączone zostały kolorowe ulotki i artykuły opisujące życie codzienne Królowej.

Czwartoklasiści z dumą prezentują otrzymaną korespondencję.

Odpowiedź od Królowej sprawiła uczniom ogromną radość i na pewno stanie się motywacją do uczenia się języków obcych, bo przecież idziemy "z małej szkoły w wielki świat".
Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Magdalena Kraska-Dąbkiewicz, nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole.

18 Czerwca 2018
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

Zodiak: Bliźnięta