Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Zespół Szkół w Prusach - Prezentacja projektu edukacyjnego

Prezentacja projektu edukacyjnego

21 czerwca odbyło się podsumowanie działań w ramach realizowanego przez gimnazjalistów projektu edukacyjnego "Jarocin kolebką polskiego rocka". Uczniowie klasy I i II w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali efekty swojej pracy.

Celem projektu było poznanie historii festiwalu w Jarocinie oraz ludzi i miejsc z nim związanych.
Uczniowie pracowali w grupach zadaniowych:
Grupa I w składzie: Amelia Nowacka, Martyna Tułaza, Agata Jaworska, Kinga Wojtkowiak, Wiktoria Mikocik i Bartosz Grobelny - opracowała historię festiwalu w latach 1970 - 1994 oraz przeprowadziła wywiad z panem Stanisławem Martuzalskim.
Grupa II w składzie: Oliwia Mierzchała, Sara Rożek, Julia Mróz, Tomasz Adamski i Szymon Nabzdyk - zebrała informacje dotyczące festiwalu po reaktywacji.
Grupa III w składzie: Julia Kasperkowiak, Daria Rychlik, Adrian Kaczmarek, Krystian Rychlik i Adrian Palak - wykonała pracę plastyczną - gitarę.
Grupa IV w składzie: Mikołaj Andrzejczak, Kacper Podlewski, Bartosz Kałmucki, Bartosz Mróz i Kamil Piotrowski - stworzyła prezentację multimedialną w języku polskim.
Grupa V w składzie: Jakub Żelek, Mariusz Żyła i Patryk Goździela - przetłumaczyła teksty z prezentacji na język angielski.
Nad pracą wszystkich grup czuwali nauczyciele opiekunowie, a całość koordynowała pani Agnieszka Dominiak.
Aby wszystkie wyznaczone zadania mogły być zrealizowane, gimnazjaliści udali się do Muzeum Polskiego Rocka - Spichlerza w Jarocinie oraz obejrzeli pomnik glana.
Podczas prezentacji efektów pracy nie zabrakło niespodzianek. Młodzież wspólnie zaśpiewała przebój kultowego zespołu "Dżem" - "Czerwony jak cegła", po czym zaprosiła widzów na poczęstunek w stylu festiwalowym. Jak nietrudno się domyślić, były to suche bułki i mleko, podstawowy posiłek fanów jarocińskich festiwali w latach osiemdziesiątych. Obecni na pokazie mieli także okazję zwiedzić miasteczko festiwalowe oraz obejrzeć wystawę zdjęć, płyt, książek i koszulek. Nad bezpieczeństwem czuwała festiwalowa ochrona :)


Oceny projektu dokonał dyrektor szkoły, pan Marcin Frąszczak. Podziękował nauczycielom i uczniom za wspaniały pokaz oraz opowiedział o swoich wspomnieniach z jarocińskich festiwali.

Zaprezentowane efekty pracy zespołowej pokazały, że młodzież ma ciekawe pomysły, potrafi współpracować w grupie i świetnie radzi sobie z publicznymi wystąpieniami.
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Stycznia 2019
Dzień Dziadka
Imieniny obchodzą
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta, Wincenty

 
Zodiak: Wodnik