W Muzeum Piekarstwa w Pleszewie

10 października uczniowie klasy III pod opieką pani Magdaleny Piętki i pani Magdaleny Kraski-Dąbkiewicz odwiedzili Muzeum Piekarstwa w Pleszewie.

Podczas lekcji muzealnej dzieci zobaczyły narzędzia i maszyny używane w piekarni ponad 100 lat temu oraz poznały tradycyjne metody wyrabiania ciasta. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali urządzenia piekarnicze, dokumenty cechowe i prywatne pamiątki rodziny Vogtów.
Największą atrakcją była praktyczna lekcja wypieku pieczywa. Każdy mógł własnoręcznie formować bułeczki, rogaliki i inne fantazyjne kształty, w zależności od pomysłowości. Kiedy "dzieła" wypiekały się w piecu, uczniowie oglądali film o historii chleba.
Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał "Dyplom Mistrzowski" poświadczający umiejętności młodych adeptów piekarstwa.
Lekcja nauczyła dzieci szacunku do chleba i ciężkiej pracy piekarza.

Na podstawie sprawozdania pani M. Kraski-Dąbkiewicz

Dzisiaj jest: Wtorek