"Pełna miska dla schroniska" na Światowy Dzień Zwierząt

04 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji SU naszej szkoły zorganizował akcję zbierania karmy dla zwierząt w radlińskim schronisku oraz przeprowadził okolicznościowy apel. Gościem honorowym apelu była pani Zofia Urbaniak, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - Oddział w Jarocinie, która przybyła do nas ze swoim pupilem.

Na spotkanie przybyły również przedszkolaki, które przydźwigały ciężkie puszki z jedzeniem dla kotów, a karmę dla psów przywiozły specjalnie wynajętymi ciężarówkami :)Na początku spotkania Amelia Nowacka zapoznała uczniów z historią Światowego Dnia Zwierząt. Zebrani dowiedzieli się, że święto to obchodzone jest corocznie 04 października w dzień imienin św. Franciszka z Asyżu. Główną ideą dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt i warunki bytowe w schroniskach. Obchody mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz, ma więc swoje prawa.

Następnie głos zabrała pani Zofia Urbaniak, która opowiadała o opiece nad zwierzętami, pracy w schronisku i potrzebach zwierząt. Zgromadzeni w salce sportowej uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści gościa, zadawali pytania i opowiadali o swoich pupilach.Na zakończenie spotkania Pani Zofia wyraziła wdzięczność za ofiarowaną karmę i zaprosiła dzieci do odwiedzenia schroniska w Radlinie.Opiekunki SU, pani Maria Hejna i pani Karolina Kozłowska serdecznie dziękują wszystkim uczniom, którzy odpowiedzieli na apel i wsparli akcję "Pełna miska dla schroniska".
Dzisiejszy dzień był inspiracją dla przedszkolaków z najmłodszej grupy. Wspólnie z panią wykonały one wspaniały plakat o zwierzętach.

W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Sobota
28 Listopada 2020
Imieniny obchodzą
Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin, Zdzisław

 
Zodiak: Strzelec