Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/platne/szkolaprusy/public_html/strona/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Zespół Szkół w Prusach - VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września uczniowie naszej szkoły, tak jak ich koleżanki i koledzy z 2977 szkół całego świata, wzięli udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogą popisać się "tabliczkową" wiedzą podczas egzaminów.

Obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęły się o godz. 8:00.
Najpierw komisja egzaminacyjna złożona z uczennic szkoły, pod opieką koordynatorek akcji: pani Małgorzaty Nowackiej i pani Marty Madeckiej, przeprowadziła pisemny egzamin w klasach. Do egzaminu przystąpiło 82 uczniów Zespołu Szkół oraz 5 nauczycieli i pracowników administracyjnych szkoły. Pomyślnie zmagania zakończyło 35 osób. Otrzymali oni certyfikaty "Mistrza tabliczki mnożenia" i specjalne odznaki.
Po egzaminie odbył się apel, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, jak ułatwić sobie naukę tabliczki mnożenia. Poznali metodę liczenia na palcach dla czynników większych niż 5 oraz metodę zapamiętywania przez krótkie rymowanki.

Tworzenie rymowanek ułatwiających naukę tabliczki mnożenia.

Wyłonienie "Mistrzów tabliczki mnożenia" - wręczenie certyfikatów


Wszystkim Mistrzom serdecznie gratulujemy!
Prezentacja rymowanek


Finałem akcji było utworzenie tabliczki mnożenia 3D. Do tego zadania musiało przystąpić 100 osób, więc zmobilizowani zostali również uczniowie klasy II szkoły podstawowej, którzy tabliczkę mnożenia dopiero poznają.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wśród uczniów wiele pozytywnych emocji. Cieszymy się, że to matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Stycznia 2019
Dzień Dziadka
Imieniny obchodzą
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta, Wincenty

 
Zodiak: Wodnik