Najmłodsi spotkali się z policjantem

08 października najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

Na spotkaniu dzieci dowiedziały się, jak ważne jest noszenie kamizelki odblaskowej lub posiadanie elementów odblaskowych przy tornistrze. Pieszy jest wówczas widoczny dla kierowcy z odległości nawet 150 metrów. Daje to kierowcy czas na reakcję i bezpieczne ominięcie pieszego.
Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu było zapinanie pasów bezpieczeństwa. Pani policjantka zaapelowała do najmłodszych, by przypominali rodzicom o tym obowiązku.
Podczas spotkania pani policjantka rozmawiała z dziećmi o zasadach jazdy na rowerze. Przypomniała, że dzieci nie posiadają jeszcze karty rowerowej, wobec tego nie mogą być uczestnikami ruchu. Wolno im tylko jeździć chodnikiem i to pod opieką osoby dorosłej.
Na zakończenie pogadanki wszystkie dzieci otrzymały prezenty w postaci odblaskowych zawieszek.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,