Noc Naukowców 2015

25 września gimnazjaliści wzięli udział w kolejnym spotkaniu z nauką. W ramach Nocy Naukowców wraz z opiekunami odwiedzili trzy wydziały Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Wydział Biologii, Chemii i Historii.

Wydział Historii zaproponował uczniom warsztaty, podczas których można było nauczyć się, w jaki sposób w piśmiennictwie z czasów starożytnych zapisać swoje imię. Gimnazjaliści obejrzeli również średniowieczną walkę rycerzy oraz mieli szansę przyjrzeć się z bliska pierwszym narzędziom.
Młodzież miała okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym wykładzie na temat: Jak zwierzęta rozwiązują konflikty.
Największe jednak wrażenie na naszych uczniach wywarło bliskie spotkanie z żywymi owadami egzotycznymi oraz kolekcją zgromadzoną w gablotach.

Na zakończenie Nocy Naukowców organizatorzy zaprosili jej uczestników do obejrzenia pokazu pirotechnicznych doświadczeń chemicznych.
Sprawozdanie przygotowała pani Karolina Kozłowska.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024