Dzień Projektu Edukacyjnego

18 czerwca odbyło się podsumowanie działań w ramach realizowanego w gimnazjum projektu edukacyjnego "Napoleon w oczach Wielkopolan". Uczniowie klasy I i II w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli, rodziców oraz koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej i gimnazjum prezentowali efekty swojej pracy.

Uczniowie pracowali w dwóch dużych grupach zadaniowych, z których każda została podzielona na dwu lub trzyosobowe podgrupy. Zespoły wyznaczyły sobie zadania do zrealizowania.
Grupa I - pod opieką pani Karoliny Kozłowskiej, opracowała zagadnienia dotyczące Muzeum Napoleońskiego w Witaszycach i prezentowanych w nim eksponatów. Powstały: makieta bitwy, prezentacja multimedialna, zbiór fotografii oraz rys historyczny w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Grupa II - pod opieką pani Beaty Pacholskiej-Parzysz zajęła się opracowaniem pobytu Napoleona w Wielkopolsce. Uczniowie stworzyli mapę przedstawiającą wielkopolski szlak napoleoński, prezentację multimedialną, rys historyczny w języku polskim, angielski, rosyjskim i niemieckim oraz piosenkę o Napoleonie.
Pierwszym etapem projektu była wycieczka piesza do Muzeum Napoleońskiego w Witaszycach. Podczas prezentacji o muzeum opowiedzieli Daria Miękus i Filip Grzybowski, natomiast Karolina Nowak tłumaczyła na język angielski. Następnie Jagoda Tyc przedstawiła pobyt Napoleona w Wielkopolsce. Rolę tłumacza na język angielski pełniła Weronika Jaworska.
Kolejnym punktem programu była prezentacja szlaku Napoleona na specjalnie stworzonej mapie. Zadanie to wykonali Karolina Walerowicz i Klaudiusz Kopacz.
Z kolei Agata Zygmunt i Tobiasz Tomaszczak wcieli się w postacie obserwatorów walki i zdali relację z bitwy pod Sierakowem.
Głównym punktem spotkania było przybycie Napoleona. W roli Małego Kaprala wystąpił Szymon Maćkowiak.
Podsumowaniem pracy gimnazjalistów były prezentacje multimedialne wykonane przez Karolinę Michalak, Olę Kasperkowiak, Angelikę Konieczną i Sandrę Konieczną, natomiast Kinga Kowalska i Anna Ostojska zaśpiewały piosenkę o Napoleonie. Wokalistki ułożyły tekst samodzielnie do muzyki Abby.
Uczniowie przygotowali dla widzów szereg niespodzianek. Pierwszą z nich było wykonanie charakterystycznej czapki Napoleona, kolejną pokaz tańca popularnego w epoce napoleońskiej. Ponadto goście mogli obejrzeć wystawkę poświęconą bohaterowi projektu.
Na zakończenie spotkania edukacyjnego gimnazjaliści zaprosili zebranych na poczęstunek. Były ciastka rodem z Francji - kremówki - zwane "napoleonkami", kanapki, szaszłyki owocowe i ciepła herbatka.
Zaprezentowane efekty pracy zespołowej pokazały, że młodzież ma ciekawe pomysły, jest otwarta na nowe metody nauczania i świetnie radzi sobie z wystąpieniami publicznymi.
Na podstawie sprawozdania pani Beaty Pacholskiej-Parzysz, koordynatorki działań projektowych.
W. Borys
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu dnia projektowego


Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Sobota
18 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Agapit, Bogusława, Bronisław, Bronisz,
Helena, Ilona, Klara, Tworzysława

 
Zodiak: Lew
Do końca roku szkolnego pozostało:
Courtesy of Go Mylo Countdown
829029
Twoje IP: 54.80.140.29