Dzień Dziecka 2015

02 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Imprezę przygotowała Rada Rodziców we współpracy z nauczycielami, Samorządem Uczniowskim oraz harcerzami z Hufca ZHP Jarocin.

Na uczniów czekało wiele atrakcji. Rodzinną zabawę rozpoczęto od obejrzenia przedstawienia "Współczesna Śpiąca Królewna" w wykonaniu kółka teatralnego.

Następnie przedstawicielki SU - Klaudia Gumola i Patrycja Kawałek zaprezentowały rockową piosenkę "Ratujmy Ziemię".
Dalej odbyły się liczne rozgrywki sportowe i konkursy sprawnościowe przygotowane przez poszczególne klasy pod okiem wychowawców.

Najwięcej emocji wzbudziły mecze piłki nożnej i piłki siatkowej. W pierwszym na boisku stanęli nauczyciele kontra uczniowie, w drugim - nauczyciele (wspomagani przez uczniów) kontra uczennice. Mecz piłki nożnej zakończył się zwycięstwem nauczycieli, natomiast mecz siatkówki zakończono remisem. Brawa dla wszystkich graczy!

Podczas festynu działał "szkolny zakład fryzjerski", w którym panie: Marta Ratajczak i Marzena Zięciak "wyczarowywały" niesamowite fryzury. Chętnych do zmiany image było sporo. Z kolei panie: Mariola Jankowska i Małgorzata Orlińska oferowały malowanie twarzy. I tutaj ustawiła się długa kolejka oczekujących.

Dzięki uprzejmości strażaków z OSP Zakrzew dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego i wziąć udział w zawodach sprawnościowych.

Szereg konkursów i zabaw przygotowali harcerze z Hufca ZHP Jarocin. Szczudła, wspinaczka, skoki przez skakankę, jazda na deskorolce, to tylko niektóre z oferowanych zabaw.

O poczęstunek zadbała Rada Rodziców. Były lody, ciasto, wata cukrowa, soczek, kiełbaska z grilla i pyszna grochówka.
Na zakończenie dnia odbyła się loteria fantowa. Każdy los wygrywał, więc radości było co niemiara.
Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji festynu i przyczynili się do radości dzieci.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024