Nowe zajęcia pozalekcyjne - fitness

Od początku lutego nasza szkoła poszerzyła ofertę zajęć pozalekcyjnych o nowe zajęcia sportowe - fitness. Prowadzi je pani Marta Ratajczak i zostały one zorganizowane w ramach programu "WF z klasą".

Spotkania odbywają się co dwa tygodnie i są skierowane do wszystkich uczniów Zespołu Szkół. Pani Marta nie jest instruktorem fitness, jednak wpadła na świetny pomysł, by do realizacji zajęć wykorzystać technologię informacyjno-komunikacyjną. Proponowane ćwiczenia wykonywane są z wykorzystaniem internetu, laptopa i projektora multimedialnego. Przygotowując się do zajęć, pani Marta wyszukuje w internecie filmy instruktażowe z ćwiczeniami i konsultuje je z nauczycielami wychowania fizycznego. Ćwiczenia bowiem muszą być tak dobrane, aby były odpowiednie pod względem intensywności i trudności dla uczniów. W celu zmotywowania młodzieży do działania prowadząca sama również wykonuje wszystkie ćwiczenia udowadniając, że jeśli tylko chcemy, możemy sprostać nowym wyzwaniom. Z tygodnia na tydzień zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczennic, ale kto wie, może i chłopcy będą na nie przychodzić. Pani Marta serdecznie zaprasza :)
H. Grzesiak/ M. Ratajczak
Poniżej krótka fotorelacja z ostatnich zajęć.

Jeśli spodobało Ci się to, co robimy na zajęciach, zapraszamy do nas :)
Chcesz zdrowym być, to z nami ćwicz!