Test Trzecioklasisty z Operonem

16 kwietnia o godz. 9:00 trzecioklasiści przystąpili do sprawdzenia swoich umiejętności rozwiązując Test Trzecioklasisty z Operonem.

Sprawdzian otworzyła projekcja filmu terapeutycznego z Bratkiem. Zabawna postać Bratka pokazała dzieciom, jak poradzić sobie ze stresem i uwierzyć w swoje siły. Po obejrzeniu filmu uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z języka polskiego, a po krótkiej przerwie - z matematyki. Tegoroczne testy sprawdzały umiejętności uczniów w zakresie: czytania ze zrozumieniem, redagowania krótkiego opowiadania, znajomości zagadnień z wiedzy o języku, sprawności rachunkowej.

Przeprowadzony w dniu dzisiejszym test miał na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Wynik sprawdzianu nie wpłynie na oceny ucznia, będzie tylko wskaźnikiem dla uczniów, rodziców i nauczycieli, z czym uczeń radzi sobie dobrze, a nad czym musi jeszcze popracować.

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Kwietnia 2024