Razem przy wielkanocnym stole

W poniedziałek, 30 marca nasza społeczność szkolna przeżywała niezwykły dzień. Całą gromadą usiedliśmy do stołu, by spożyć wspólne śniadanie wielkanocne.

Na początku spotkania uczniowie obejrzeli apel z okazji Świąt Wielkanocnych, w którym nasza młodzież zaprezentowała utwory obrazujące ostatnie dni życia Jezusa od Niedzieli Palmowej do Zmartwychwstania. Montaż słowny został wzbogacony pięknym tańcem z palmami oraz pieśniami wielkanocnymi. W salce gimnastycznej rozbrzmiewały wzruszające utwory: "Oddychać Tobą chcę", "Jesteś Królem", "Chrystus Pan", "Eli Lama Sabachtani", "Joanno, Mario, Jakuba Matko" oraz "Ty tylko mnie poprowadź".
Po złożeniu życzeń świątecznych zajęliśmy miejsca przy stole. Ksiądz Jacek Bosak odczytał fragmenty Pisma Świętego, po czym poświęcił przygotowane pokarmy. Ksiądz bardzo szczodrze skropił zebranych wodą święconą.

Następnie zasiedliśmy do stołu. Znalazły się na nim wszystkie te pokarmy, które królują w każdym polskim domu. Nie zabrakło więc chleba, baranka z masła, jajek, szynki, wędlin, wyśmienitych sałatek oraz babek i mazurków. Było tak jak w rodzinie. W radosnej atmosferze rozmawialiśmy o nadchodzących świętach i polskiej tradycji.
Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała słodkie upominki, które zostawił dla uczniów "zajączek wielkanocny".


Przygotowanie śniadania wymagało nie lada wysiłku i nakładu finansowego. Dziękujemy więc rodzicom uczniów, którzy zadbali o to, by nasz wielkanocny stół był tak wspaniały.
Mamy nadzieję, że wspólne spożywanie śniadania wpisze się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.
B. Pacholska-Parzysz/ W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Sobota
28 Listopada 2020
Imieniny obchodzą
Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław,
Lesława, Rufin, Zdzisław

 
Zodiak: Strzelec