W kalendarzu jeszcze zima, ale w Prusach już wiosna

19 marca obchodziliśmy w szkole Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Samorządności.
Samorząd Uczniowski przygotował na ten dzień szereg zabaw i konkursów.

Przedstawiciele SU powitali zebranych wierszem Jana Brzechwy "Wiosna". Następnie odczytany został list od Pani Wiosny, która obwieściła, że spotka się z uczniami tylko wtedy, gdy udowodnią, że są gotowi na jej przyjście. Uczniowie musieli więc wykonać szereg zadań. Konkurencje zostały podzielone na umysłowe i sportowe. W pierwszej części zabawy uczniowie odgadywali zagadki wiosenne, układali puzzle obrazkowe, słuchali odgłosów zwierząt i rozpoznawali tytuły piosenek.

W drugiej części pojawiły się konkurencje sportowe z balonem w roli głównej.

Ostatnią konkurencją była prezentacja taneczna klas do wylosowanych piosenek. W murach szkolnych zabrzmiały utwory: "Długi Bill", "Bal Arlekina", "Janek", "Jimmy Joe" i "Czarny Alibaba".

Po tanecznej zabawie SU ogłosił wyniki konkursu przeprowadzonego w ostatnim tygodniu. Uczniowie przyznali nauczycielom dyplomy :), podczas rozdawania których śmiechu było co niemiara.
"Nauczycielem dyplomatą" został pan Marcin Frąszczak, tytuł "nauczyciela perfekcjonisty" przypadł pani Wiesławie Borys, w konkurencji "nauczyciel żyleta" dyplomy otrzymały: pani Beata Pacholska-Parzysz i pani Grażyna Witkowska-Ryfa, natomiast tytuł "najzabawniejszego nauczyciela" uczniowie jednogłośnie przyznali księdzu Jackowi Bosakowi. Wszystkim wyróżnionym nauczycielom gratulujemy!

Na zakończenie wiosennej zabawy, zgodnie z tradycją, pożegnaliśmy zimę. Na przedzie z marzanną przeszliśmy korowodem wokół zieleńca, by dotrzeć na boisko szkolne i tam spalić zimową pannę.

B. Pacholska-Parzysz
Dzień później, 20 marca, Pierwszy dzień wiosny obchodzono w przedszkolu.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024