Zakończyły się rekolekcje wielkopostne

W dniach 09.03. - 11.03. uczniowie naszej szkoły brali udział w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki dla młodzieży głosił ksiądz Damian Skoniecki.

W tym roku spotkania odbywały się w sali Domu Rolnika w Prusach.
Nauki i rozważania prowadzone były w dwóch grupach wiekowych: klasy I - V oraz VI i I - III gimnazjum.
Ksiądz Damian bardzo ciekawie opowiadał o życiu chrześcijanina. Mówił do wszystkich, a jednocześnie mieliśmy wrażenie, że mówi do każdego z nas z osobna. Tłumaczył, jakimi zasadami trzeba kierować się w życiu, żeby zyskać miano dobrego człowieka i chrześcijanina. Ksiądz Damian w wyjątkowy sposób nawiązał relację z uczniami. Przekonał ich do wspólnego śpiewu i zabawy.

Rekolekcjonista zjednał sobie młodzież grą na gitarze i śpiewem.
Ostatniego dnia rekolekcji ksiądz zwrócił się szczególnie do młodzieży gimnazjalnej. Pięknymi słowami przekonywał, aby kierowali się w swoim życiu przede wszystkim dobrem i miłością drugiego człowieka.
Ten wspólnie spędzony czas pozwolił nam przybliżyć się do Chrystusa, pozwolił przypomnieć o odpowiedzialności za słowa i czyny.
Na zakończenie rekolekcji wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej.

Mamy nadzieję, że za rok ksiądz Damian również zawita do naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy!
Do księdza Jacka Bosaka kierujemy podziękowania za wspaniałą organizację rekolekcji.
K. Kozłowska/ W. Borys