Wiedzą, jak zdrowo się odżywiać

10 lutego miał miejsce w naszej szkole międzyklasowy konkurs "Im więcej wiesz, tym zdrowiej jesz". Do rywalizacji stanęli uczniowie klas IV - VI.
Celem konkursu było przybliżenie uczniom zasad prawidłowego żywienia, wdrażanie do higienicznego i estetycznego przygotowywania posiłków, sprawdzenie wiedzy z przyrody o układzie pokarmowym oraz utrwalenie słownictwa z języka angielskiego dotyczącego owoców i warzyw.

Zabawa składała się z 5 konkurencji rozgrywanych jednocześnie. W tym celu uczniowie zostali przydzieleni do poszczególnych grup zadaniowych.

Grupa 1. - Przygotowanie sałatki wg otrzymanego przepisu.Grupa 2. - Rozwiązanie testu przyrodniczego.

Grupa 3. - Rozwiązanie testu z języka angielskiego.

Grupa 4. - Przygotowanie plakatu reklamującego hasło przewodnie konkursu.


Grupa 5. - Przygotowanie stołu wielkanocnego i zaprezentowanie sałatki.Na wykonanie zadań przeznaczono jedną godzinę lekcyjną. O ostatecznych wynikach decydowała liczba uzyskanych punktów za wszystkie zadania na poziomie klas. Nad całością czuwała komisja w składzie: pani Beata Pacholska-Parzysz, pani Maria Hejna i dyrektor szkoły, pan Marcin Frąszczak. Członkowie komisji oceniali walory estetyczne i smakowe przygotowanych potraw.
Koordynatorką przedsięwzięcia była pani Marzena Zięciak.

I miejsce zajęła klasa V z łączną liczbą punktów - 71.
II miejsce zajęła klasa IV, która zdobyła 68 punktów.
III miejsce przypadło klasie VI - 64,5 pkt.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez firmę "Winiary", a na zakończenie odbyła się degustacja wykonanych sałatek.

W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Wtorek
5 Grudnia 2023
Dzień Wolontariusza
Imieniny obchodzą
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina,
Krystyna, Pęcisława, Saba

 
Zodiak: Strzelec