Wycieczka do Krakowa

W dniach 08.05.-10.05. br. uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami udali się na trzydniową wycieczkę do Krakowa.
Wyjazd został zorganizowany w ramach programu MEiN "Poznaj Polskę".

Na uczestników czekało wiele atrakcji.

Pierwszego dnia zwiedzano Zabytkową Kopalnię Soli "Wieliczka". Tam uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Młodsi uczestnicy wyprawy zwiedzali kopalnię tradycyjną trasą turystyczną, natomiast starsi mieli do pokonania trasę górniczą, która wymagała większego wysiłku fizycznego i zaangażowania. Zarówno jedni jak i drudzy z podziwem przemierzali podziemne korytarze.
W kolejnym dniu wycieczki turyści podziwiali sam Kraków. Na uczniów czekała pani przewodnik, która oprowadzała po najpiękniejszych zabytkach tego królewskiego miasta. Rozpoczęto od wizyty w głównym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sprzyjająca pogoda pozwoliła zobaczyć stamtąd Kopiec Kościuszki. Następnie udano się na wzgórze wawelskie, gdzie uczniowie odwiedzili Katedrę, Muzeum Katedralne im. Jana Pawła II oraz Zamek Królewski na Wawelu. Ważnym punktem była wizyta na krakowskim rynku, gdzie między innymi obejrzano wnętrze Kościoła Mariackiego i Sukiennice.
W ostatnim dniu wyprawy udano się do Wadowic, gdzie znajduje się Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Zwieńczeniem pobytu w Wadowicach była oczywiście degustacja słynnych na całą Polskę wadowickich kremówek.
Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń. Zwiedzający mogli się przekonać, jakie mamy bogate dziedzictwo kulturowe.

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Środa
29 Maja 2024
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja

 
Zodiak: Bliźnięta