Śniadanie wielkanocne 2023

Tradycji stało się zadość!
05 kwietnia, w ostatni szkolny dzień przed Wielkanocą, spotkaliśmy się na wspólnym świętowaniu i kultywowaniu tradycji wielkanocnych.

Uroczyste śniadanie rozpoczęło się od wysłuchania fragmentów Pisma Świętego, po czym ksiądz Rafał Maciak szczodrze pokropił pokarmy świąteczne. Na stole znalazły się potrawy, które królują w każdym polskim domu. Były więc jajka, wędliny, szynki, baranki z masła, chleb, sałatki, baby drożdżowe i mazurki.
Następnie Samorząd Uczniowski przeprowadził quiz świąteczny. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałą znajomością tradycji wielkanocnych.
Na zakończenie spotkania odbyło się poszukiwanie czekoladowych jajek, które zostawił zajączek wielkanocny :)
Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Zjednoczeni tradycją staliśmy się jedną wielką rodziną.
WESOŁYCH ŚWIĄT!

Dzisiaj jest: Czwartek