Wielkanocne warsztaty w Szreniawie

06 marca br. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, by wziąć udział w warsztatach wielkanocnych.

Pierwszą atrakcją podczas wycieczki było obejrzenie przedstawienia na temat zbliżających się świąt oraz tradycji przygotowywania koszyczka wielkanocnego. Uczniowie brali czynny udział bawiąc się z aktorami, tańcząc i śpiewając do zaprezentowanego układu.
Po występach, dzieci podziwiały pisanki wykonane różnymi technikami, a następnie przygotowywały własne dzieła pisankowe.

Kolejnym punktem wycieczki była lekcja, podczas której uczniowie dowiedzieli się, co niegdyś podawano do zjedzenia w czasie świąt oraz jak urządzano i strojono ówczesne domy. Z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o tradycyjnej rodzinie ziemiańskiej.

Na zakończenie wycieczkowicze chętnie obejrzeli wystawę maszyn rolniczych z ubiegłego wieku.
Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że wyjazd był bardzo udany!

Opracowała: Magdalena Grześkowiak, wychowawca klasy III.

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Kwietnia 2024