Europejski Dzień Języków 2022

26 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. To święto ustanowione w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy, a jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych.
W tym roku w organizację dnia zaangażowali się uczniowie klasy VIII, którzy podczas okolicznościowego apelu przedstawili różne ciekawostki związane z językami całego świata oraz zaprezentowali scenkę ukazującą, jak znajomość języków obcych jest przydatna w życiu codziennym.

Wszyscy uczniowie wykonali plakaty ukazujące symbole państw europejskich, a na szkolnym korytarzu powstał kącik gier planszowych związanych z językiem angielskim.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zadania interaktywne w postaci kodów QR.
Obchody Europejskiego Dnia Języków przygotowała pani Magdalena Kraska-Dąbkiewicz.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024