Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 08-10 czerwca br. uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrali się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta.

Podczas pobytu nad morzem atrakcji było co niemiara. Wycieczkowicze zwiedzili statek "Dar Pomorza", który cumuje w Gdyni oraz świetnie bawili się w Centrum Nauki "Eksperyment". Odwiedzili także Muzeum Miasta Gdynia, gdzie można było podziwiać liczne eksponaty oraz wystawę malarstwa poświęconą historii budowy portu.
Ważnym punktem była wizyta na półwyspie Westerplatte, gdzie wszyscy mogli uczestniczyć w ciekawej lekcji historii.
Nie zabrakło wizyty nad samym morzem i spaceru po sopockim molo.
Prawdziwą ucztą dla zmysłów było wysłuchanie koncertu organowego w Katedrze w Oliwie.
Ostatniego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Gdańsk, jedno z najważniejszych i zarazem najpiękniejszych miast na mapie Polski. Tutaj nie obyło się bez spaceru po Starym Gdańsku, gdzie podziwiano fontannę Neptuna, budynek Poczty, Dwór Artusa. Uczestnicy mogli także podziwiać wnętrze Kościoła Mariackiego.Uczniowie wrócili do domów zadowoleni, pełni wiedzy i podziwu dla pięknych zakątków naszego kraju.
Na podstawie sprawozdania pani Pauliny Panek
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Wtorek
4 Października 2022
Imieniny obchodzą
Edwin, Franciszek, Konrad, Konrada,
Manfred, Manfreda, Rozalia

 
Zodiak: Waga