Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

1 kwietnia w naszej szkole dominował kolor niebieski, który jest symbolem autyzmu. W tym dniu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Z tej okazji zorganizowane zostały spotkania tematyczne, podczas których uczniowie zgłębiali podstawową wiedzę na temat autyzmu.

Uczniowie dowiedzieli się, z czym związane jest to zaburzenie rozwojowe oraz jakie są jego objawy. Obejrzano prezentację multimedialną i filmiki. Ważnym punktem było przedstawienie sposobów reagowania i wspierania osób dotkniętych autyzmem. W akcie solidarności wszyscy ubrani byli w kolorze niebieskim.
Ostatnim punktem dnia było wykonanie plakatów utrwalających prezentowaną tematykę. Najmłodszym uczestnikom rozdano symboliczne kolorowanki.

Dzień ten już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń szkolnych.

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Kwietnia 2024