Doradztwo zawodowe z udziałem zaproszonego gościa

23 marca odbyła się lekcja doradztwa zawodowego, na której ósmoklasiści wraz z pedagogiem szkolnym gościli panią Monikę Kowalczyk, przedstawicielkę Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.
Pani Kowalczyk opowiedziała o systemie edukacji w Polsce oraz przedstawiła krótką historię rzemiosła.

Uczniowie dowiedzieli się, co daje podjęcie nauki zawodu w rzemiośle, co to jest system dualny oraz czym kierować się przy wyborze zawodu. Nie zabrakło informacji na temat Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz praktycznych wskazówek, jak rozpocząć naukę w zawodzie. Na zakończenie spotkania pani Monika zaprezentowała folder zawodowy, w którym przedstawiono najważniejsze informacje na temat możliwości dalszego kształcenia.

Opracowała: Paulina Panek

19 Kwietnia 2024