Zawieszenie zajęć w przedszkolu i szkole!

Szanowni Rodzice
Informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dnia 12  do 25 marca br. zajęcia w przedszkolu i szkole zostają zawieszone!
W dniach 12.03. - 13.03. będą jeszcze prowadzone zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie będą mogli zorganizować opieki.
Od poniedziałku, 16 marca placówki zostają zamknięte.
Więcej na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej
O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach i przedszkolach - pytania i odpowiedzi

Rodzicu

• Jeżeli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.
  • Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
  • Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
  • Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwolą uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
  • Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły

Uczniu

• Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu.
  • Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
  • Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.
  • Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości. Skorzystaj z darmowej platformy epodreczniki.pl.
  • Przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024