Poznajemy tradycje innych narodów - Święto Dziękczynienia 2019

Tradycyjnie, w ostatni czwartek listopada jedna z klas przybliża historię obchodzonego w Stanach Zjednoczonych Święta Dziękczynienia i zaprasza na przedstawienie prowadzone w języku polskim i angielskim oraz na ucztę dziękczynną.
Tym razem inscenizację przygotowali uczniowie klasy III, a w uczcie brali udział ich rodzice.

Młodzi aktorzy wcielili się w role pielgrzymów przybyłych w 1620 roku z Anglii do Ameryki oraz Indian niosących im pomoc.
Po przedstawieniu odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie wraz z rodzicami rozwiązywali zagadki i pisali prawdziwym piórem indyczym podziękowania. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w uczcie dziękczynnej. Na stole królowały amerykańskie przysmaki: ciasto marchewkowe, ciasteczka z dyni oraz owoce.

Jak co roku, INDYKA UŁASKAWIONO!

Niecodzienną lekcję przygotowała pani Magdalena Kraska-Dąbkiewicz.
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Maja 2020
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

 
Zodiak: Bliźnięta