Wycieczka do "Goplany"

25 listopada uczniowie klas V-VII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu było zwiedzanie Fabryki Czekolady "Goplana" oraz udział w warsztatach.

Podczas zwiedzania fabryki wycieczkowicze zapoznali się z procedurą tworzenia czekoladowych wyrobów. Degustowano ziarna kakaowca, rozpoznawano różne smaki czekolady i poznano jej nowy rodzaj. Po wysłuchaniu opowieści o historii czekolady uczniowie udali się na pokaz jej ręcznego temperowania. Najbardziej ekscytującym punktem programu wycieczki było tworzenie i dekorowanie własnej tabliczki czekolady, a następnie jej pakowanie. Powstały prawdziwe dzieła sztuki.


Przejedzeni, ale zadowoleni uczniowie udali się na spacer po Starym Rynku, a następnie na Plac Wolności, gdzie odbywał się jarmark bożonarodzeniowy.

Każdy z uczestników wycieczki do domu wrócił z Dyplomem Czekoladowego Mistrza i zapasem słodkości.
Na podstawie sprawozdania pani Pauliny Panek
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
30 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Amelia, Aniela, Częstobor, Jan,
Kwiryna, Kwiryn

 
Zodiak: Baran