Sukces uczennic w Konkursie Wiedzy o Lesie

20 listopada w Szkole Podstawowej w Jaraczewie odbył się X Konkurs Wiedzy o Lesie. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Buchtowisko dzika".
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Maria Masztalerz i Joanna Nabzdyk, które doskonale poradziły sobie z zadaniami i zajęły I miejsce.

Serdeczne gratulacje dla uczennic i opiekuna, pani Marzeny Zięciak!

Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą nie tylko dzików, ale również innych charakterystycznych gatunków leśnych. Młodzi przyrodnicy bezbłędnie określali dźwięki, jakie wydają dziki, wilki i jelenie. Wszystkie zespoły dzielnie zmagały się z testem, krzyżówkami i zagadkami. Duże emocje wzbudziły pytania o związki frazeologiczne i przysłowia z dzikiem w roli głównej. Specjalne bonusowe pytanie dotyczyło znajomości mitu "Dzik kalidoński" oraz lektury "Akademia Pana Kleksa" i słynnej piosenki o dziku.
Nasze reprezentantki każde zadanie wykonały perfekcyjnie i zdobyły 1. miejsce. BRAWO!!!
Do konkursu uczennice przygotowała pani Marzena Zięciak.
Na podstawie sprawozdania pani Marzeny Zięciak
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Wtorek
7 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Benedykt, Cyryl, Estera, Kira,
Metody, Piotr, Pompejusz, Sędzisława,
Wilibald

 
Zodiak: Rak