Europejski Dzień Języków 2019

27 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na bogactwo języków w Europie.

Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Na szkolnym korytarzu została przygotowana gazetka tematyczna oraz powstał kącik książek i gier w języku angielskim. Podczas przerw uczniowie mogli poczytać lub pograć w gry językowe.
Obchody EDJ rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej. Zgromadzeni w salce ćwiczeń uczniowie wysłuchali powitań w różnych językach europejskich oraz dowiedzieli się, dlaczego znajomość języków obcych jest tak bardzo potrzebna.

Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe. Uczniowie rozwiązywali quizy językowe, zadania konkursowe za pomocą kodów QR, wykonywali plakaty tematyczne, tłumaczyli przysłowia, układali wiersze, korzystali z tradycyjnych oraz multimedialnych słowników.
Wspólną pracę umilały piosenki w różnych językach.
EDJ przygotowała i przeprowadziła pani Magdalena Kraska-Dąbkiewicz.

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Maja 2020
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

 
Zodiak: Bliźnięta