Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!
Dyrektor Zespołu Szkół informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02 września o godz. 9:00 na boisku szkolnym.
Podczas uroczystości uczcimy pamięć Polskich Dzieci Wojny, dlatego zapraszamy do udziału Babcie, Dziadków oraz osoby samotne mieszkające w naszym regionie i wywodzące się z pokolenia Dzieci Wojny.

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji "Przerwany marsz...", która ma polegać na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.
Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Niech to będzie również wyraz szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii.
Punktem kulminacyjnym akcji będzie wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".
W kolejnych dniach uczniowie porozmawiają ze swoimi dziadkami i pradziadkami na temat ich wspomnień z sierpnia i września 1939 r. i stworzą publikację "Pamiętniki Pokoleń".
(źródło informacji: Kuratorium Oświaty w Poznaniu)

19 Lutego 2020
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin,