Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca zgromadzona na boisku nasza społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019.
Po 10 miesiącach wytężonej pracy świadectwa promocyjne do klasy programowo wyższej odebrało 98 uczniów.
14 uczniów klasy VIII otrzymało świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, a 12 - ukończenia gimnazjum.

Zebranych powitał dyrektor szkoły, pan Marcin Frąszczak. W swoim przemówieniu podziękował uczniom i nauczycielom za całoroczną pracę, przypomniał najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego oraz wymienił znaczące sukcesy naszych wychowanków. Następnie odczytał list Burmistrza Jarocina skierowany do całej społeczności szkolnej.
W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie - wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych i dyplomów.
Pierwsi świadectwa odebrali absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum.

Następnie świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe odebrali uczniowie klas I-VIII
Klasa I - nagrody książkowe

Klasa II - nagrody książkowe

Klasy IV - VIII i gimnazjum - świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe

Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy wykazali się wzorową frekwencją.

Następnie wręczono nagrody książkowe przyznane w konkursie bibliotecznym "Czytelnik roku".

Dla oszczędzających w SKO opiekunka organizacji przygotowała upominki w postaci plecaków i drobnych gadżetów.

Zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia jeszcze jednego bardzo ważnego wyróżnienia. Uczennica klasy VIII otrzymała statuetkę za działalność w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przy OSP w Golinie.

Po części oficjalnej uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum zaprosili zebranych na część artystyczną.
Ostatnim punktem dnia było spotkanie z wychowawcami w klasach... i czas na WAKACJE! Niech będą radosne, bezpieczne, niezapomniane :)

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,