Projekt BAKCYL w naszej szkole

W kwietniu uczniowie klasy VI i VII wzięli udział w ogólnopolskim projekcie BAKCYL. Zajęcia, mające na celu zapoznanie z praktyczną wiedzą finansową, prowadziła pani Karolina Gabrysiak, pracownik Banku Spółdzielczego w Jarocinie.


Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie poznali takie pojęcia, jak: inflacja, kapitalizacja, odsetki, przelewy bankowe, lokaty. Dużą uwagę zwrócono na bezpieczeństwo podczas korzystania z karty płatniczej czy bankowości internetowej. Młodzież żywo dyskutowała na temat korzyści płynących z oszczędzania.
Przeprowadzona lekcja bankowości została wysoko oceniona przez uczniów. Tego typu zajęcia na pewno ułatwią młodzieży świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.
Na podstawie sprawozdania pani Małgorzaty Nowackiej
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Sobota
25 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

 
Zodiak: Bliźnięta