Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski!

Dziś nasza szkoła zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Na znak solidarności z osobami z autyzmem wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko, a SU przygotował okolicznościowy apel szkolny.

Zgromadzeni w salce ćwiczeń uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat autyzmu. Dzięki niej dowiedzieli się, czym jest autyzm i z jakimi problemami muszą zmierzyć się osoby autystyczne.

Następnie uczniowie obejrzeli film "Podróż Marii" i poznali Marię, dziewczynkę z autyzmem, która lubi mieć plan.

Podczas spotkania nie zabrakło również ćwiczeń, które pozwoliły dzieciom wejść w rolę osoby z autyzmem. Klaudia i Kacper starali się pokolorować rysunek mając na ręce kuchenną rękawicę, a Zuzia przeszła po ścieżce sensorycznej.

Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób autystycznych.
W naszej szkole już nikt nie jest zielony w temacie autyzmu. Jesteśmy niebiescy!
Apel przygotowały: pani Marzena Zięciak i pani Magdalena Kraska-Dąbkiewicz

Dzisiaj jest: Niedziela