Podsumowanie projektu mPotęga w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

14 marca grupa uczniów z kl. VII i VIII wraz z opiekunami udała się do Warszawy na ogólnopolskie podsumowanie projektów mPotęga, realizowanych od września do grudnia 2018 r.

Spotkanie w Centrum Nauki Kopernik rozpoczęło się od wykładu "Matematyczna pomarańcza - ile jest matematyki na globusie? Ile jest matematyki na pomarańczy?", który prowadzili dr Anna Rybak i dr Istvan Lenart. Podczas odczytu uczniowie przeprowadzali doświadczenia na pomarańczy za pomocą wykałaczek i gumek recepturek. Próbowali w ten sposób zrozumieć, jak wygląda i jakie ma własności prosta i trójkąt na sferze i porównać je z tymi rysowanymi na płaszczyźnie.
Po wykładzie nasi młodzi naukowcy mogli zmierzyć się z różnymi grami i łamigłówkami.
Dalsza część pobytu upłynęła na zwiedzaniu CNK. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i niektóre zjawiska poczuć na własnej skórze. To było niesamowite doświadczenie!
Podróż do Warszawy okazała się wspaniałym i niecodziennym przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Dyrekcja Zespołu Szkół składa serdeczne podziękowanie sponsorom: Radzie Rodziców, Bankowi Spółdzielczemu w Jarocinie i Stowarzyszeniu Pomocy Szkole "Żak" za wsparcie finansowe przy organizacji wyjazdu.
Krótka fotorelacja z pobytu w CNK

Sprawozdanie z wyjazdu przygotowała pani Małgorzata Nowacka, koordynatorka projektu.
W. Borys

Wspierają nas

 


Dzisiaj jest: Wtorek
7 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Benedykt, Cyryl, Estera, Kira,
Metody, Piotr, Pompejusz, Sędzisława,
Wilibald

 
Zodiak: Rak